Mokyklos istorija

Kauno sporto mokykla „Startas“

Kauno sporto mokykla „Startas“, iki 2017.03.01 buvusi Kauno Centro sporto mokykla, veikia vietoj Kauno moksleivių fizinio lavinimo namų (KMFLN). KMFLN įsteigti 1973 01 09, veikė iki 1990 09 20. KMFLN veiklą koordinavo Švietimo ir ugdymo skyrius. Tikslas – bendradarbiauti su bendrojo lavinimo m lomis, sporto org jomis, visuomene. Pagr. uždaviniai: organizuoti ir dirbti masinį sveikatingumo darbą (šventės, varžybos, sport. sveikatingumo stovyklos, sport. vakarai), kontroliuoti ir vykdyti rinktinių komplektavimą, jų rengimąsi ir dalyvavimą varžybose, organizuoti ir vykdyti sporto mokytojų, trenerių metodinį darbą, skleisti geriausiųjų patirtį, rengti bendrojo lavinimo m lų visuom. instruktorius ir teisėjus, kontroliuoti bendrojo lavinimo m lų pamokinį ir papildomą ugdymą, rengti Kauno bendrojo lavinimo m lų mokinių varžybas.

1974 Kauno moksleivių fizinio lavinimo namuose įsikuria gimnastikos, tinklinio (abi veikė iki 2001) ir krepšinio sporto m los. Jų veiklą kontroliavo Švietimo ir ugdymo skyrius. 1973-74 pradeda veikti gimnastikos, bendrojo fizinio rengimo ir meninės gimnastikos salės, plaukimo baseinas, mažasis baseinas Varlinukas. Buvo įsteigta sporto m lų direktorių taryba, kuri sprendė Švietimo ir ugdymo skyriui pavaldžių sporto m lų didelio sportinio. meistriškumo problemas. Įrengtas metodikos kabinetas, kaupiama naujausia sporto metodinė literatūra, kūno kult. mokytojų ir sporto trenerių patirtis. Pradeda veikti fizioterapijos kabinetas. Organizuojamos Kauno bendrojo lavinimo m lų spartakiados, vaikų sporto žaidynės Vilčių startai, sukarintos varžybos Ereliukas, PDG daugiakovės, Lietuvos televizijos konkurso Drąsūs, stiprūs, vikrūs estafečių varžybos.

1990 09 20 KMFLN pavadinami Kauno moksleivių kūno kultūros centru (KMKKC). Atliktas sporto bazės kapitalinis remontas (1990-94), renovuotas plaukimo baseinas (1994), nuo 1992 rengiamos gydomosios kūno kult. koreguojančios gimnastikos pratybos, pradėtas organizuoti gydomasis plaukimas. KMKKC toliau vykdo Kauno bendrojo lavinimo m lų mokinių sporto žaidynes, šių žaidynių laimėtojai deleguojami į Lietuvos bendrojo lavinimo m lų sporto žaidynes. Nuo 1993 kauniečiai yra nuolatiniai I miestų grupės kompleksinės įskaitos laimėtojai. 1997 pradėta vykdyti bendrojo lavinimo m lų ketvirtųjų klasių mokinių mokymo plaukti programa, įsteigiamas plaukimo sk. (dirbo 7 treneriai). 1998 pradedamas kultivuoti buriavimas (2 treneriai), įrengiama nauja gydomosios kūno kult. ir bendrojo fizinio rengimo salė, daugėja gydomosios kūno kult. grupių, 1999 renovuojamas mažasis plaukimo baseinas.

Per sporto mokymo įstaigų reorganizaciją (2001) KMKKC tampa pavaldus Kauno miesto s bės Kūno kult. ir sporto skyriui. Gimnastikos (dir.: 1969-79 V. Šliurpa, 1979-2001 A. Simonavičienė), tinklinio (dir.: 1971-79 A. Berūkštis, 1979-94 R. Magelinskas, 1994-2001 V. Margevičius) sporto m los ir KMKKC (dir. S. Malinauskienė) sujungiamos į vieną sporto m lą – Gimnastikos ir tinklinio m lą (dir. S. Malinauskienė). M loje kultivuojama: meninė gimnastika, sport. gimnastika, sport. aerobika, tinklinis, sport. šokiai, neįgaliųjų (regėjimo, klausos, judėjimo ir sutrikusio intelekto) sportas, vykdomos gydomosios kūno kult. pratybos, rengiamos Kauno bendrojo lavinimo m lų sporto žaidynės, plečiamos mokymo plaukti paslaugos miesto gyventojams. Buriavimas perkeliamas į Kauno buriavimo m lą ¬ Bangpūtys, plaukikų rengimas perduodamas Kauno plaukimo m lai (15 trenerių, 480 plaukikų).

2002 04 16 m la pavadinama Kauno Centro sporto m la. Dirba 13 sport. gimnastikos, 8 meninės gimnastikos, 2 sport. aerobikos, 20 tinklinio, 2 sport. šokių, 6 neįgaliųjų sporto treneriai. 2003 04 01 plaukikų rengimas grąžintas į Kauno Centro sporto m los plaukimo skyrių.

2017.03.01 savivaldybės tarybos sprendimu Kauno Centro sporto mokykla sujungta su Kauno sporto mokykla „Viltis“. Naujam dariniui suteiktas Kauno sporto mokyklos „Startas“ pavadinimas, įsteigtas lengvosios atletikos padalinys. 2017.03.01 duomenimis mokykloje sportavo 1294 sportininkai:

sportinė gimnastika –200; meninė gimnastika – 127;  plaukimas – 235; tinklinis –306; Lengvoji atletika –396; neįgaliųjų sportas –30

Žymesnieji m-los sportininkai ir jų treneriai:
plaukikai – A. Valaitis (2003 Europos jaunių olimpinių dienų, 2004 Europos čempionato, XXVIII OŽ, 2004 Atėnai, 2005 Europos jaunių plaukimo čempionato dalyvis, 2006 Europos jaunių plaukimo čempionato bronzos medalininkas – 50 m krūtine, 2005, 2006 Baltijos šalių 4 k. čempionas, 2005-08 Lietuvos 9 k čempionas, rekordininkas 2001, iki 13 metų, 2002, iki 15 metų, 2004 ir 2005, iki 17 metų, 2006), V. Adomaitis (2003 Europos jaunių olimpinių dienų, 2005 Europos jaunių plaukimo čempionato dalyvis, 2005 Lietuvos čempionas), E. Bespalko (2003 Europos jaunių olimpinių dienų, 2004 Europos jaunių plaukimo čempionato dalyvė, 2004 Pasaulio vaikų žaidynės, 2, 5 ir 7 v. krūtine ir kompleksiniu būdu, 2004-07 Lietuvos čempionė, rekordininkė 2004, iki 15 metų, 2006, laisvuoju stiliumi), L. Daugvilaitė (2004-07 Lietuvos čempionė, 2004 rekordininkė), K. Barauskaitė (2007, 2008 Lietuvos čempionė), E. Kandrotas (2007 Lietuvos rekordininkas, iki 17 metų), D. Buivydas (2005-07 Tarpt. vaikų žaidynių dalyvis, 2007 Lietuvos rekordininkas, iki 17 metų), J. Ščerbinskaitė (2008 Lietuvos 2 k. čempionė, 2008 Lietuvos rekordininkė, iki 15 metų, laisvuoju stiliumi; visų sportininkų tr. J. Statkevičienė),
gimnastai (sportinė gimnastika) – S. Rumbutis (tr. A. Skaudys, 1992 pasaulio čempionato dalyvis, 1990-92 Lietuvos 3 k. daugiakovės ir 5 k. atskirų pratimų čempionas), E. Charlamova (tr. A. Samoškinas, 1990 Lietuvos 2 k. čempionė, buomas ir daugiakovė), G. Mažlekaitė (tr. R. Simonavičius, 1990-92 Lietuvos čempionė), I. Dainytė (tr. R. Simonavičius ir A. Samoškinas, 1989, 1992, 1993 Lietuvos čempionė), E. Sokolovas (tr. V. Sokolovas, 1989, 1995 Lietuvos 6 k. čempionas), R. Zakšauskas (tr. S. Sabaliauskas, 1995 Lietuvos čempionas), R. Guščinas (tr. R. Zakšauskas, V. Bogomolovas, 2006-08 Europos jaunių ir 2007 pasaulio jaunių čempionatų dalyvis, 2003-08 Lietuvos čempionas), M. Mačaitis (tr. R. Zakšauskas, 2004, 2006 Europos jaunių, 2006 pasaulio jaunių čempionatų dalyvis, 2002, 2003, 2006 Lietuvos čempionas), S. Dirkytė (tr. Rimantas Simonavičius, 2004 Europos čempionato dalyvė, 2003 Lietuvos čempionė), G. Bukauskaitė (tr. Rytis ir Rimantas Simonavičiai), L. Buržinskaitė (tr. S. Gurejeva; abi 2006 Europos jaunių čempionato dalyvės), P. Prušinskas (tr. R. Zakšauskas, T. Sabaliauskas, 2006, 2008 Europos jaunių čempionatų dalyvis), K. Vilkelytė (tr. S. Gurejeva), A. Stoškus (tr. V. Bogomolovas; abu 2008 Europos jaunių čempionato dalyviai);
gimnastai (meninė gimnastika) – K. Kliukevičiūtė (tr. V. Šestakovienė ir vilnietė tr. E. Kubilienė, 1989 Europos jaunių čempionato bronzos medalininkė daugiakovės rungtyje, prizinių vietų laimėtoja atskirų pratimų varžybose, 1993 ir 1995 pasaulio, 1994 ir 1996 Europos čempionatų dalyvė, XXVI OŽ, 1996 Atlanta, 37 v., 1989-98 Lietuvos čempionė), E. Černeckytė (1993, 1994 Europos jaunių, 1996 Europos čempionatų dalyvė), A. Rinkevičiūtė (tr. V. Šestakovienė, 1993 ir 1994 Europos jaunių grupinių pratimų, 1995 Europos čempionatų dalyvė), K. Bertulytė (tr. V. Šestakovienė, 1993 ir 1995 Europos grupinių pratimų čempionatų dalyvė), A. Lingytė (1995 pasaulio čempionato dalyvė), J. Talačkaitė (1996 ir 1997 Europos jaunių grupinių pratimų, 2001 pasaulio čempionatų dalyvė), I. Tamašauskaitė (1996 ir 1997 Europos jaunių grupinių pratimų čempionatų dalyvė), R. Narbutaitytė (1996 pasaulio čempionato dalyvė), G. Ramanauskaitė (2003 pasaulio čempionato dalyvė, 2003 Lietuvos čempionė, pratimas su lanku), D. Liepaitė (2003 pasaulio čempionato dalyvė; visų tr. A. Talačkienė), S. Samorokova (tr. V. Šestakovienė, 2002 Europos čempionato dalyvė), K. Žvirblytė (tr. K. Bertulytė-Urbonavičienė, 2003 ir 2005 Europos jaunių, 2006 Europos čempionatų dalyvė, 2006 Lietuvos čempionė, grupinis pratimas su lankais ir kuokelėmis), K. Nauckūnaitė (tr. R. Narbutaitytė, 2003 Europos jaunių grupinių pratimų čempionato dalyvė), G. Kinderavičiūtė (tr. K. Bertulytė-Urbonavičienė, 2005 Europos jaunių grupinių pratimų čempionato dalyvė, 2006 Lietuvos čempionė, grupinis pratimas su lankais ir kuokelėmis), L. Rusteikaitė (tr. K. Urbonavičienė, 2005 Europos jaunių grupinių pratimų čempionato dalyvė), M. Dilytė (tr. E. Venclauskienė, 2005 Europos jaunių grupinių pratimų, 2006 Europos čempionatų dalyvė), D. Karpovaitė (tr. K. Kliukevičiūtė, 2006 Europos čempionato dalyvė), I. Mikuževičiūtė (tr. V. Šestakovienė, 2006 Europos jaunių čempionato dalyvė, 2006 Lietuvos čempionė, grupinis pratimas su lankais ir kuokelėmis), E. Šileikytė (tr. A. Talačkienė, 2007 Europos jaunių grupinių pratimų, 2008 Europos jaunių čempionatų dalyvė), A. Liepaitė (tr. A. Talačkienė), G. Gonsevičiūtė (tr. R. Narbutaitytė; abi 2007 Europos jaunių grupinių pratimų čempionato dalyvės);
gimnastės (sportinė aerobika) – A. Pūkaitė (2001, 2002, 2004, 2006 pasaulio, 2005 Europos čempionatų dalyvė, 2000-06 Lietuvos čempionė, vieneto, trejeto ir šešeto rungtys), A. Verbylaitė (2001 ir 2002 pasaulio čempionatų dalyvė, 2000-02 Lietuvos čempionė), D. Jomantaitė (2001, 2002, 2004 pasaulio čempionatų dalyvė, 2000, 2002-04 Lietuvos čempionė), V. Šurba (2001 ir 2004 pasaulio čempionatų dalyvė, 2000, 2002-04 Lietuvos čempionė), A. Radavičiūtė (2001 ir 2002 pasaulio čempionatų dalyvė, 2000-04 Lietuvos čempionė), A. Dulinskaitė (2002 pasaulio čempionato dalyvė), D. Bakšytė (2004 pasaulio čempionato dalyvė, 2000, 2002-04 Lietuvos čempionė), A. Gurejeva (2004 pasaulio, 2005 Europos čempionatų dalyvė, 2004-07 Lietuvos čempionė), L. Jasevičiūtė (2004 ir 2008 pasaulio, 2005 ir 2007 Europos čempionatų dalyvė, 2004-07 Lietuvos čempionė), G. Macijauskaitė ir A. Čižinauskaitė (2007 Europos čempionato dalyvės, 2005-07 Lietuvos čempionės), S. Dambrauskaitė (2007 Europos ir 2008 pasaulio čempionatų dalyvė, 2005-07 Lietuvos čempionė), A. Urniežiūtė (2007 Europos čempionato dalyvė, 2004-07 Lietuvos čempionė; visų sportininkių tr. V. Šatkienė), R. Petrovskytė (2007 Europos čempionato dalyvė), D. Jasevičiūtė (2008 pasaulio čempionato dalyvė);
šokėjai (sportiniai šokiai) – M. Kriukelis ir K. Valiūnaitė (2001 pasaulio jaunimo čempionai), E. Saldukas ir G. Kukučionytė (2004 ir 2005 pasaulio jaunimo čempionatų dalyviai), E. Sodeika ir V. Kunauskaitė (2006 pasaulio jaunimo 10 sport. šokių čempionato dalyviai), T. Ivašauskas ir E. Morengolcaitė (2002 ir 2003 pasaulio jaunimo čempionatų dalyviai; visų tr. G. Januškevičius), D. Vėželis ir L. Chatkevičiūtė (2001-06 pasaulio, 2006 ir 2007 Europos čempionatų dalyviai), A. Bižokas ir E. Daniūtė (2005 pasaulio čempionato bronzos medalininkai, 2005 ir 2006 Europos vicečempionai, 2007 – čempionai; visų tr. K. L. Šmitienė ir sporto klubo Sūkurys tr. J. ir Č. Norvaišos), E. Sodeika ir I. Žukauskaitė (2008 pasaulio 10 sport. šokių čempionato dalyviai), R. Stankūnas ir U. Januškevičiūtė (2008 pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų dalyviai), E. Saldukas ir G. Kukučionytė (2008 Europos čempionato dalyviai; visų trijų porų tr. G. Januškevičius);
tinklininkai – M. Batutytė-Tatarūnienė (tr. R. Magelinskas, D. Gedminienė, SSRS rinktinės narė, 1969 pasaulio jaunių, 1970 ir 1971 SSRS, 1970 pasaulio, 1971 Europos čempionė, 1969, 1973, 1974, 1976, 1979, 1987, 1990, 1994, 1996 Lietuvos čempionė), R. Tarnauskaitė (1998 Europos jaunių paplūdimio čempionato dalyvė, 1999, 2000 Lietuvos čempionė), G. Tarnauskaitė (1999 ir 2001 Lietuvos čempionė), K. Peseckytė (1998 Europos jaunių paplūdimio čempionato dalyvė, 1999, 2000, 2002 Lietuvos čempionė), L. Lukoševičiūtė (1997 Europos jaunių paplūdimio čempionato dalyvė, 1994, 1997, 1999-2001, 2004, 2005 Lietuvos čempionė), G. Burnovaitė (1997 Europos jaunių paplūdimio čempionato dalyvė, 1997, 1999 Lietuvos čempionė), J. Nemanytė-Karalevičienė (1985 SSRS sporto m lų jaunių čempionė, 1990, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2001, 2002 Lietuvos tinklinio, 1994, 1996, 1997, 1999 paplūdimio tinklinio čempionė), D. Ramoškaitė-Vaitulionienė (1985 SSRS sporto m lų čempionė, 1986, 1988, 1989, 1994, 1996, 1997, 1999 Lietuvos tinklinio, 1994, 1996, 1997, 2000 paplūdimio tinklinio čempionė; visų tr. J. Virbickienė), N. Urbonavičiūtė-Lokienė (1993, 1995, 1998, 2004 Lietuvos čempionė, tr. Z. Jankienė), G. Vitkutė-Peseckienė (1976 SSRS tinklinio čempionato bronzos medalininkė, SSRS Dinamo komandos žaidėja, 1973-76, 1978-80, 1987, 1990, 1994, 1996, 1997, 1999-2001 Lietuvos čempionė, 1971, 1974, 1978 Lietuvos spartakiados tinklinio varžybų laimėtoja), R. Jurkulnevičiūtė-Verbickienė (buv. Norkevičienė, 1976 SSRS tinklinio čempionato bronzos medalininkė, SSRS Dinamo komandos žaidėja, 1973-76, 1978, 1979, 1987, 1994 Lietuvos čempionė, abiejų tr. Z. Jankienė, D. Gedminienė), D. Petkutė-Jasiulionienė (buv. Petrauskienė, 1980, 1983, 1985, 1986, 1987, 1994 Lietuvos čempionė, tr. Z. Jankienė), D. Liubertaitė, D. Naidzinavičiūtė (2001, 2002 Lietuvos čempionė; abi 2002 Europos jaunimo paplūdimio čempionato dalyvės, abiejų tr. E. Simonavičienė), V. Petrauskaitė (tr. J. Virbickienė, 2003 Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionato dalyvė, 2000 ir 2001 Lietuvos čempionė), E. Kliokmanaitė (2003 Europos jaunimo paplūdimio tinklinio ir 2004 Europos tinklinio čempionatų dalyvė, 2002, 2004-06 Lietuvos čempionė), I. Kumetaitė (2004 Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionato dalyvė, 2004, 2005 Lietuvos čempionė; abiejų tr. E. Simonavičienė), S. Zmitrevičiūtė (2004 ir 2006 Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionatų dalyvė, 2005 čempionato bronzos medalininkė, 2004 Rytų Europos asociacijos zonos jaunių čempionato ir 2005 NVS ir Baltijos šalių jaunių sporto žaidynių 6 v. laimėtoja, 2006, 2007 Lietuvos čempionė), N. Grikštaitė (2004 ir 2006 Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionatų dalyvė, 2004 Rytų Europos asociacijos zonos jaunių čempionato ir 2005 NVS ir Baltijos šalių jaunių sporto žaidynių 6 v. laimėtoja, 2005 ir 2007 Lietuvos čempionė), A. Zakarauskaitė (2000, 2001, 2004, 2006, 2007 Lietuvos čempionė), I. Sorokaitė (2005 Europos jaunimo paplūdimio tinklinio čempionato bronzos medalininkė, 2005 NVS ir Baltijos šalių jaunių sporto žaidynių 6 v. laimėtoja, 2006 Eurolygos moterų tinklinio čempionė, su Italijos Foppapedretti Bergano komanda; visų tr. J. Virbickienė), S. Ligeika (tr. R. Magelinskas, 1970, 1974-81, 1983-88 Lietuvos čempionas), A. Beinoravičius (tr. V. J. Kirkliauskas, 1983-86, 1992, 1993 Lietuvos čempionas), P. Valaitis (tr. J. Kontvainienė, 2007 Baltijos šalių jaunių sporto žaidynių tinklinio varžybų laimėtojas); kiti Lietuvos čempionai: I. Dalikaitė (1991-93, 1996, 1997), L. Teišerskytė (1996, 1997, 2000, 2002), V. Žukauskaitė (1991-93, 2000), A. Jovarauskaitė (2002, 2004-07), M. Margevičiūtė (2004-07), S. Ūsaitė (1991-93; visų tr. J. Virbickienė), R. Fiodorova (1973-76; tr. Z. Janienė), D. Kofmanaitė-Simokaitienė (1982-84, 1987, 1990, tr. B. Normantienė), J. Adomaitis (1970, 1976-78), V. Jačėnaitė (1969, 1973, 1974), J. Spulginaitė-Virbickienė (1969 1975, 1976; visų tr. R. Magelinskas), A. Bakšytė (1998, 2001, 2005, tr. E. Simonavičienė), Z. Bašlaminova (1969, 1971, tr. D. Gedminienė), A. Masilionytė-Krikščiūnienė (1989, 1995, tr. Z. Jankienė), A. Laukaitytė (1992, 1993), S. Naniškytė (2005-07), R. Bartkevičiūtė-Sorokienė (1994, 1996, 1997, 1999), V. Sirutytė (2005-07; visų tr. J. Virbickienė), L. Astravaitė (1988, 1989), E. Dabulytė (2006, 2007), I. Daukšaitė (2006, 2007), I. Kutkaitė-Kaltenienė (1985, 1986, 1988, 1990), R. Mažeikaitė (1982), R. Maželytė (1994, 1996, 1997), N. Prošogalavičiūtė (2000), I. Ribakovaitė (1994, 1996), J. Samochina (2006, 2007), D. Vilkauskaitė (1999, 2000; visų tr. J. Virbickienė), M. Grikštaitė (1995, 1998, tr. V. Dočkus), B. Keršytė (1975, 1976), B. Labakojytė (1975, 1976; visų tr. V. Margevičius), I. Kurgonaitė (2002, 2004, tr. R. Zalieskytė), J. Palubinskaitė (1982-84, tr. B. Normantienė), J. Prekerytė (2006, 2007, tr. D. Jasiulionienė), D. Borukšteinas (1968, 1970), Z. Misiūnas (1968, 1970, 1972; abiejų tr. R. Magelinskas), L. Adomaitytė (1987), D. Burneikaitė (1983), Z. Ivanauskaitė (1980), L. Laurinaitytė-Vingelienė (1974), E. Mančiunskaitė (1969), V. Mažuknaitė (1969; visų tr. L. Jankienė), R. Briedytė-Ančiakienė (1996), V. Digrytė (2002), G. Tamošiūnaitė (1997), V. Virbickaitė-Montvilienė (1991), J. Zinovjeva (1993), J. Zizaitė (1992; visų tr. J. Virbickienė), I. Antanavičiūtė (2004), R. Viršilaitė (2002; abiejų tr. D. Klimavičienė), M. Benetytė (2004, tr. D. Sperskaitienė), Z. Davidonytė ir A. Lukauskaitė (1969), K. Osipauskas ir V. Volčenkovas (1970), R. Pranckevičius (1968, 1970; visų tr. R. Magelinskas), R. Kočanaitė (1976, tr. V. Margevičius), Ž. Revenkova (1982, 1983), R. Rimkutė (1978; abiejų tr. B. Normantienė), G. Stirbytė (1998, tr. L. Balčiūnaitytė), R. Vaitiekūnaitė (1998, tr. E. Simonavičienė),
neįgaliųjų sportas – fizinės negalios sportininkai – A. Kokmanas, K. ir V. Skučai, V. Žilys (2001 Europos vežimėlių krepšinio čempionatas, 4 v.), A. Packevičiūtė (2001 Europos rankų lenkimo vicečempionė), K. Skučas (2001 ir 2003 Europos neįgaliųjų plaukimo čempionas, 2002 pasaulio vicečempionas, 2006 – vicečempionas, 4 ir 7 v. laimėtojas, 2004 parolimpinių žaidynių Atėnuose sidabro medalininkas, 5 ir 9 v. laimėtojas, 2005 pasaulio vežimėlininkų ir amputantų žaidynių 3 k. plaukimo čempionas ir 5 v. laimėtojas), G. Zamentaškinas (2003 Europos neįgaliųjų plaukimo čempionatas, 7 v.; visų tr. K. Skučas), klausos negalios sportininkai – B. Aleksandravičiūtė (2005 Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato dalyvė, 2007 – vicečempionė, 2002, 2004-07 Lietuvos čempionė), S. Lukošiūtė (2005 Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato dalyvė, 2007 – vicečempionė; abiejų tr. J. Virbickienė), A. Dobilas, S. Malinauskas (2005 Olimpinės kurčiųjų žaidynės ir 2004 Europos kurčiųjų krepšinio čempionatas – 3 v.), A. Bražinskas (2001 Olimpinės kurčiųjų žaidynės ir 2004 Europos čempionatas – 3 v.), J. Navlickas, J. Skakun (2002 pasaulio čempionatas – 4 v., 2004 Europos čempionatas ir 2005 Olimpinės kurčiųjų žaidynės – 3 v., 2007 pasaulio čempionas), M. Grigonis (2002 pasaulio čempionatas – 4 v.), K. Bražinskas (2004 Europos čempionatas ir 2005 Olimpinės kurčiųjų žaidynės – 3 v., 2007 pasaulio čempionas), P. Bakanavičius, D. Dragūnas ir A. Kudirka (2006 Europos jaunimo kurčiųjų čempionai), M. Vainius (2002 pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionatas – 4 v., 2004 Europos čempionatas ir 2005 Olimpinės kurčiųjų žaidynės – 3 v.), T. Kleiza (2006 Europos jaunimo kurčiųjų čempionas ir 2007 pasaulio čempionas; visų tr. A. Jurkša),
sutrikusio intelekto sportininkai – R. Vienažindis (2001 Europos SO lengvosios atletikos čempionas ir bronzos medalininkas), R. Jusas (2002 Europos SO krepšinio čempionas, 2003 pasaulio vasaros SO žaidynių krepšinio varžybų laimėtojas), D. Sasnauskas ir T. Braveras (2001 Europos SO plaukimo atitinkamai čempionas ir vicečempionas), M. Masiulis (2003 pasaulio vasaros SO žaidynių krepšinio varžybų laimėtojas; visų tr. S. Survila), A. Masalskis, A. Šimas (2002 Europos SO plaukimo čempionatas, atitinkamai 7 v. ir 3 v., tr. A. Ščerbakovas), G. Kačiūnas (2002 Europos SO plaukimo čempionas, 2006 Europos SO jaunimo žaidynių sidabro medalininkas), V. Konošenko (2006 Europos SO jaunimo žaidynių bronzos medalininkas, abiejų tr. G. Volbikienė), aklieji ir silpnaregiai sportininkai – V. Girnius (2004 parolimpinės žaidynės, ieties metimas, 6 v., 2005 Europos aklųjų ir silpnaregių lengvosios atletikos čempionatas, 9 v., 2006 pasaulio aklųjų lengvosios atletikos čempionatas, 5 v., tr. B. G. Giržadas).

Vadovai: KMFLN direktoriai – R. Adomaitis (1973-74), A. Jegelavičius (1974-85), A. Ščerbakovas (1985-90), KMKKC direktoriai – A. Ščerbakovas (1990-94), K. Navickas (1994-98), S. Malinauskienė (nuo 1998; nuo 2001 gimnastikos ir tinklinio m-los, nuo 2002 Kauno Centro sporto m-los).

Rita Jakucevičienė, Vida Jokubauskienė

Kauno_Centro_sporto_mokyklos_istorija

Įviršų
UŽKLAUSOS FORMA